Zajazd Fojutowo

 

Zaledwie  40 km od Osady znajduje się zespół otwartych basenów. Niesamowite miejsce do spędzenia czasu z dziećmi. Ogromne zaplecze rekreacyjne i gastronomiczne. Niezapomniane chwile na cały dzień.


 

Farma Strusi Afrykańskich Garczyn

 

Obecnie na farmie znajduje się 300 strusi. Ogrodzony teren specjalnie przygotowany dla Gości, aby mogli blisko doświadczyć spotkania ze strusiem "oko w oko". Dla zgłodniałych nie tylko wrażeń, ale również nietuzinkowych smaków farma oferuje bazę gastronomiczną gdzie można skosztować jajecznicę ze strusich jaj lub pieczony strusi udziec z gruszkami i kaszą. Brzmi kusząco.

 


 

Skansen we Wdzydzach Kiszewskich

 

Najstarszy skansen na Kaszubach. Cieszy się niesamowitą popularnością. Jest to kolejne miejsce gdzie można wybrać się z całą rodziną i pozwiedzać, a jest co. Obszar 22 ha nad brzegiem jeziora Gołuń ma swój klimat i czaruje. Znajduje się tu aż 50 budynków charakterystycznych dla budownictwa i kultury kaszubskiego rzemiosła nawet z XVII w. Jednym z najciekawszych przystanków jest stara szkoła, w której znajdują się m.in. akcesoria, dzienniki i przybory szkolne-na pewno przyciągnie uwagę dzieci :)

Nie trzeba się martwić od strony gastronomicznej, ponieważ i tu można zrobić sobie przerwę na pyszny obiad i aromatyczną kawę.