Osada Kukówko na razie raczkuje, ale zapewniamy Państwa, że nie spoczniemy na laurach i bęziemy rozwijać się tak szybko jak tylko jest to możliwe :) Na terenie ośrodka jest możliowść organizacji ogniska. Informacje dotyczące cen zawarte są w zakładce "cennik i rezerwacje". Podobnie jest z wypożyczeniem sprzętu wodnego. Do dyspozycji są trzy rowerki wodne, mieszczące 4 osoby oraz łódka wędkarska 3osobowa. Sprzęty wodne zwodowane są na jednej z plaż we Wdzydzach Tucholskich.

 

 

 

 

Las

 

Oprócz wakacji czy urlopu w kukówkowym lesie warto przejść się trochę dalej,a kraobraz nas na pewno zaskoczy. Piękne i malownicze kaszubskie lasy kryją w sobie niesamowity urok. Cisza i spokój to jest to co najczęściej teraz szukamy. Las towrzyszy nam rónież podczas drogi do plaży, 15 minut spaceru jakże przyjemngo, wśród śpiewu ptaków i zapachu sosnowego iglewia....


 

Jezioro

 

Z pewnością największą zaletą Wdzydz jest ogromne i niesamowicie urokliwe jezioro Wdzydzkie. Akwen liczy ponad 150ha, a głębokość dochodzi do nawet 68m2 .
     
 

Rowerki wodne

 

Jezioro Wdzydze najlepiej podziwiać od strony jeziora :D dlatego zapraszmy do skorzystania z naszych rowerków wodnych. Każdy pomieści 4 osoby. Aktywnie ,ale relaksująco. Kiedy świeci słońce i poczują Państwo bryzę jeziora można "odpłynąć" ....


 

 

Spływy kajakowe nad Wdą

 

Kajakiem po rzece Wda- zledwie 3km od Osady . Nie tylko lasy, nie tylko jeiora, ale również rzeki mogą Państwa zainspirować do aktywnego zwiedzania kaszubskiego krajobrazu. Wda ma do zaoferowania ogromne walory turystyczno – krajobrazowe, miejscami zaskakuje nas na swym szlaku mielizną by za chwilę zamienić sie w wartki strumyk.

kom. 694 509 513  "Przystań nad Wdą" 

 

 

Rowery

 

Nasze tereny mogą poszczycić się dziesiątkami malowniczych ścieżek rowerowych. Jedną z najprzyjemniejszych jest trasa wokół jeziora Wdzydze licząca 43 km.


 

 

Łódka wędkarska

 

Do miłego spędzenia czasu na wodzie proponyjemy również łódkę wędkarską wyposażoną w dwa wiosła oraz kotwicę. Pomieści ona 3 osoby dorosłe. 

Bar Pod Brzozami

 

900m od Osady, w centrum Wdzydz, dania obiadowe i kuchni regionalnej serwuje restauracja Pod Brzozami. Nie tylko pyszny, świeży sandacz z surówką i frytkami, ale również zupa żołądkowa czy inne potrawy kaszubskie zasługują  na stwierdzenie, że można tu dobrze "tluc" (czyt. zjeść).    


 

Karczma Jasnochówka

 

Restauracja znajduje się nad jeziorem Wdzydzkim w Borsku (3km od Osady). Oferuje głównie smaki regionalne.  Goście mogą spróbować tu zupy kaszubskiej, ziemniaków ze szpyrkami, szarych klusek czy wrzecion kaszubskich. Poza przepysznym jedzeniem można rozkoszować się cudownym widokiem morza kaszubskiego czy zrelaksować się w cieniu drzew.
 

Półwysep Lipa

 

 Jeśli nie chcą Państwo spędzać poranków w kuchni zapraszamy do restauracji Półwyspu Lipa, która oferuje przepyszne śniadania. Szerokie menu oraz możliwość dowozu zadowolą każdego Gościa. Oprócz śniadań polecamy również "wyroby własne", które znajdują się w ofercie restauracji. 

Zajazd Fojutowo

 

Zaledwie  40 km od Osady znajduje się zespół otwartych basenów. Niesamowite miejsce do spędzenia czasu z dziećmi. Ogromne zaplecze rekreacyjne i gastronomiczne. Niezapomniane chwile na cały dzień.


 

Farma Strusi Afrykańskich Garczyn

 

Obecnie na farmie znajduje się 300 strusi. Ogrodzony teren specjalnie przygotowany dla Gości, aby mogli blisko doświadczyć spotkania ze strusiem "oko w oko". Dla zgłodniałych nie tylko wrażeń, ale również nietuzinkowych smaków farma oferuje bazę gastronomiczną gdzie można skosztować jajecznicę ze strusich jaj lub pieczony strusi udziec z gruszkami i kaszą. Brzmi kusząco.

 


 

Skansen we Wdzydzach Kiszewskich

 

Najstarszy skansen na Kaszubach. Cieszy się niesamowitą popularnością. Jest to kolejne miejsce gdzie można wybrać się z całą rodziną i pozwiedzać, a jest co. Obszar 22 ha nad brzegiem jeziora Gołuń ma swój klimat i czaruje. Znajduje się tu aż 50 budynków charakterystycznych dla budownictwa i kultury kaszubskiego rzemiosła nawet z XVII w. Jednym z najciekawszych przystanków jest stara szkoła, w której znajdują się m.in. akcesoria, dzienniki i przybory szkolne-na pewno przyciągnie uwagę dzieci :)

Nie trzeba się martwić od strony gastronomicznej, ponieważ i tu można zrobić sobie przerwę na pyszny obiad i aromatyczną kawę.